Wycieczki

SPACER PO WARSZAWIE

Czy nie uważasz, że słuchanie marudnego przewodnika, powtarzającego te same zdania od wielu lat jest nudne? Jeżeli szukasz czegoś innego niż oklepane, szablonowe zwiedzanie Warszawy – mamy coś specjalnie dla Ciebie! Zwiedzanie dopasowane do Twoich oczekiwań i przygotowane z myślą o Tobie. Powiedz nam tylko, jakie są Twoje życzenia, czym się interesujesz i co już wiesz o Warszawie, a my przygotujemy odpowiedni program. Oczywiście w tym wszystkim nie pominiemy najważniejszych atrakcji turystycznych stolicy. I co najważniejsze - nie zapłacisz więcej niż u innych! Jesteśmy niezależną firmą, więc nasza cena nie zawiera kilku prowizji, które wliczają biura podróży/agencje przewodnickie.

Warszawa Żydowska

Warszawa Żydowska Opowieść o części wielkiego miasta, którego dziś już nie ma. Podróż w poszukiwaniu pamiątek po dawnych sąsiadach polskich mieszkańców stolicy, rzut okiem na odradzającą się kulturę i zwyczaje Żydów w Polsce. Synagoga Nożyków, Cmentarz Żydowski, teren dawnego getta, Umschlagplatz, Pomnik Bohaterów Getta.

Standardowo zwiedzanie trwa 3 godziny, możliwe w wersji pieszej, ew. limuzyną lub komfortowym busem.

WARSZAWA KOMUNISTYCZNA

Podróż w coraz bardziej odległe lata realnego socjalizmu, jego trendów społecznych i kulturowych. Próba przeniesienia się w czasie z użyciem żywych jeszcze reliktów. Muranów, Pałac Kultury i Nauki, Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa, Plac Konstytucji, Plac Hallera. W programie wizyta w barze mlecznym i inne atrakcje.

Standardowe zwiedzanie trwa 3 godziny, możliwe w wersji pieszej, limuzyną, komfortowym busem lub zabytkowym polskim samochodem z epoki komunizmu.

NOCNE ŻYCIE WARSZAWY

Wizyta w najlepszych i najmodniejszych klubach nocnych stolicy pod profesjonalną imprezową opieką.

Standardowe zwiedzanie trwa 3 godziny i kończy się wybraniem przez gości klubu, w którym chcą się bawić do rana. Możliwa wersja piesza, limuzyną lub komfortowym busem.

WSCHODNIE MAZOWSZE

Zwiedzanie zaczynamy od pięknie położonego nad rzeką Liwiec zamku w Liwiu. Oprócz zwiedzenia samego zamku będziemy mieli również okazję obejrzeć znajdujące się w nim, jedno z największych w Polsce – muzeum broni. Następnym punktem wycieczki jest Węgrów i tamtejsza bazylika Wniebowzięcia NMP. W zakrystii parafialnej zwiedzający będą mogli zobaczyć tzw. "Lustro Twardowskiego", z którym wiąże się bardzo mroczna legenda. Trzeci przystanek na trasie wycieczki to małe miasteczko – Mokobody. Mało kto wie, że choć na budowę obiecanej przez twórców Konstytucji 3 Maja Świątyni Opatrzności Bożej, Polacy czekają już ponad 200 lat w Mokobodach można obejrzeć jej pomniejszoną kopię w kształcie nadanym przez Jakuba Kubickiego – architekta, któremu pod koniec XVIII wieku powierzono stworzenie Świątyni.

Wycieczka planowana jest na około 8 godzin. Polecane dla: Szkoły średnie, studenci, zakłady pracy, turyści zainteresowani historią i architekturą Warszawy.

WARSZAWA CHOPINA

Jest to wycieczka piesza śladami jednego z najsłynniejszych kompozytorów muzyki klasycznej i miejsc związanych z jego młodością. Pójdziemy na Plac Piłsudskiego, gdzie do stojącego tam niegdyś Pałacu Saskiego Państwo Chopinowie przeprowadzili się, gdy mały Fryderyk miał kilka miesięcy z Żelazowej Woli. Stamtąd zobaczymy kopułę kościoła ewangelickiego, który był miejscem jednego z najgłośniejszych koncertów genialnego dziecka, jakim był Chopin, w drugiej dekadzie XIX wieku. Udamy się również na Plac Zamkowy, gdzie znajdowało się konserwatorium muzyczne pierwszego i największego mistrza z Chopina z czasów młodości – Józefa Elsnera. Idąc Krakowskim Przedmieściem w dalszej części wycieczki dotrzemy do dwóch kolejnych mieszkań Chopinów – w Pałacu Kazimierzowskim i Pałacu Krasińskich. Na terenie tej ostatniej uczelni zostało stworzone małe muzeum zwane Salonikiem Chopinów. Stamtąd udamy się do ostatniego punktu wycieczki – Kościoła Św. Krzyża, gdzie spoczęła urna z sercem pochowanego w Paryżu Fryderyka Chopina.

Wycieczka planowana jest na około 3 godziny. Polecane dla: Gimnazja, szkoły średnie, szkoły muzyczne, turyści zainteresowani muzyką klasyczną.

MAZOWSZE CHOPINA

Zaczynamy od dworku rodziny Skarbków w Żelazowej Woli, gdzie w 1810 roku na świat przyszedł największy polski kompozytor – Fryderyk Chopin. Choć spędził on tu jedynie kilka pierwszych miesięcy swojego życia przed przeprowadzką do Warszawy to jednak często wracał później z rodziną do Żelazowej Woli podczas wakacji. Oprócz muzeum tematycznego można tam przejść się po pięknym ogrodzie krajobrazowym w akompaniamencie odtwarzanych w tle utworów Chopina w wykonaniu najsłynniejszych współczesnych wirtuozów. Następnym przystankiem jest kościół parafialny w Brochowie – unikatowy przykład architektury sakralno-obronnej z XVI wieku i miejsce chrztu Fryderyka Chopina. W kolejnym etapie naszej wycieczki udamy się do Arkadii, aby zwiedzić romantyczny ogród w stylu angielskim stworzony tu przez Helenę Radziwiłłową pod koniec XVIII wieku. Pełen tajemniczych ruin, grot skalnych i zagadkowych imitacji budowli starożytnych park jest wspaniałym miejscem dla zakochanych, dzieci i poszukiwaczy przygód. Mówi się, że krajobrazy Mazowsza dawały wielokrotnie natchnienie Chopinowi podczas komponowania, ta wycieczka ułatwi nam zrozumienie powyższej tezy.

Wycieczka planowana jest na około 7 godzin. Polecane dla: Gimnazja, szkoły średnie, studenci, zakłady pracy, turyści szukający ucieczki od miasta, turyści zainteresowani muzyką klasyczną.

PAŁAC I OGRODY WILANOWA

Ta wycieczka to niesamowita okazja do poznania najpiękniejszego i najbardziej imponującego pałacu epoki baroku w Polsce. Letnia rezydencja Króla Jana III Sobieskiego położona z dala od dzisiejszego centrum stolicy cudownie uniknęła zagłady podczas Drugiej Wojny Światowej i dziś uważana jest za jeden z najbardziej znaczących zabytków Warszawy. Pierwsze polskie muzeum zostało również otwarte tu w początkach XIX wieku przez ówczesnego właściciela pałacu - Stanisława Kostkę Potockiego, do dziś z resztą możemy oglądać część oryginalnych eksponatów. Co więcej pałac otoczony jest wspaniałym ogrodem zaprojektowanym w stylu angielskim i chińskim, znajduje się w nim także malownicze jezioro. Każdy kto choć trochę interesuje się historią Polski, architekturą i sztuką powinien odwiedzić Wilanów.

Decydując się na tą wycieczkę znajdą się Państwo pod opieką licencjonowanego przewodnika ze specjalnymi uprawnieniami do oprowadzania po Muzeum Pałacu w Wilanowie

OBLICZA POLSKIEGO PRZEMYSŁU

Wycieczka, która ukazuje różne, mało znane oblicza polskiego przemysłu i industralnych krajobrazów Mazowsza. Na sam początek wizyta w niepowtarzalnym muzeum - kolekcji starych samochodów w Otrębusach. O unikalności zbiorów niech świadczy fakt, że są tu między innymi pojazdy Józefa Stalina i Marylin Monroe! Z Otrębusów kierujemy się do pobliskiego Żyrardowa i imponujące, XIX-wiecznej fabryki lnu. Fabryka działa do dziś, produkując pożądane na całym świecie tkaniny będące idealnym pomysłem na pamiątkę z Polski. Po autentycznych halach fabryki oprowadzi Państwa jej pracownik, będzie też chwili na zakupy w miejscowym sklepie. Następny punkt wyprawy to Łódź - trzecie pod względem wielkości miasto w Polsce, o krótkiej, lecz barwnej historii. Z lokalnym przewodnikiem poznają Państwo najciekawsze miejsca w Łodzi, która już od dwóch wieków kojarzona jest z wielkim ośrodkiem produkcji tekstyliów: dawne dzielnice robotnicze, pałace fabrykantów, czy piękne secesyjne kamienice Śródmieścia.

Wycieczka planowana jest na 8 godzin. Polecane dla: zakłady pracy, turyści indywidualni.